image

PeyamaKurd - Londra 12'ncisi düzenlenecek Kürt Film Festivali, bu sene koronavirüs nedeniyle 16-27 Nisan tarihlerinde ilk defa online olarak yapılacak.

Londra Kürt Film Festivali yönetimi gelişmeye dair yaptığı açıklamada, “100 Kürt filmi sanal ortamda ücretsiz gösterime girecek” denildi. Festivalde birçok ülke ve bölgeden Kürtlerle ilişkili birçok film gösterilecek. Festival'in bu yılki teması ise "Benim Kürdistan'ım" olarak seçildi.

Festival pandemi dolayısıyla programlarını erteleyen başka Kürt Film Festivalleriyle de ortaklaşa yapılarak bir ilke imza atacak. Bundan ötürü söz konusu festival "Global Kürt Film Festivali" şeklinde tasarlandı.

Londra Kürt Film Festivali Twitter hesabından açıklamada bulunarak şu ifadeleri kullandı, “Çok Yakında - Eviniz Size Geliyor! Bu yılki Küresel Kürt Film Festivali 16-27 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Dünyanın ilk ve en büyük sanal Kürt Film Festivallerinden birini başlatırken, 100'ün üzerinde filmi tamamen ÜCRETSİZ olarak sergileyeceğiz.”