image

PeyamaKurd - Trump ve Biden gibi ABD başkanlarının evlerinde bulunan gizli belge bulunması krizleri sürerken FBI'dan yeni bir baskın geldi. Biden'ın avukatına göre, FBI ajanlarının, Adalet Bakanlığı'nın gizli belge soruşturması kapsamında ABD Başkanı Joe Biden'ın yazlık evini aradıkları ifade edildi.

Yazılı bir açıklama yayımlayan Biden'ın avukatı Bob Bauer, bugün Adalet Bakanlığının Biden'ın Delaware eyaletine bağlı Rehoboth Beach'teki yazlık evinde "daha önceden planlanmış" bir arama yaptığını kaydetti.

Bob Bauer, Adalet Bakanlığının standart prosedürleri uyarınca, sürecin güvenlik ve bütünlüğü adına söz konusu aramanın kamuya önceden haber vermeksizin yapıldığını aktararak, arama kapsamında Adalet Bakanlığı ile tam teşekküllü işbirliği yaptıklarını vurguladı.

Biden'ın danışmanlarından Richard Sauber, 9 Ocak'ta yaptığı açıklamada, Biden'ın, Penn Biden Merkezindeki kişisel ofisinde, 2 Kasım 2022'de başkan yardımcılığı görevi döneminden kalan bazı "gizli bilgiler içeren az sayıda belge"nin bulunduğunu söylemişti.