image

PeyamaKurd - DSG ve bölgedeki müşterek güçlerin, Rakka ve Tabka’da IŞİD’e karşı operasyonları devam ediyor. DSG açıklamasında bölgede 8 IŞİD teröristi ile bir silah deposunun ele geçirildiği belirtilerek, IŞİD'e ait bir tünelin ortaya çıkarıldığı kaydedildi.

Bölgeye yönelik yapılan operasyona ilişkin Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Basın Merkezi'nin açıklamasında şu sözlere yer verdi:

"Rakka Şehitlerinin İntikamı Harekatı'na katılan müşterek kuvvetler, tarama harekatına yedinci gününde de devam ediyor. Son iki gün içinde müşterek kuvvetler, IŞİD'in bölgeyi kontrol ederken kullandığı eski bir silah deposunu ortaya çıkardı, aralarında iki üst düzey liderin de bulunduğu 8 IŞİD'li teröristi yakaladı ve aşırılık ideolojisini yansıtan çok sayıda belge ve kitapçığa el koydu.

Teröristlerin sığınaklarını yok etmeyi, planlarını bozmayı ve Suriye'nin kuzeydoğusundaki bölgelerde kalıcı istikrarı sağlamayı amaçlayan harekat planına göre, müşterek kuvvetler Rakka ve Tabka'da tarama ve teftiş operasyonlarını tamamlıyor."