image

PeyamaKurd - Türkiye'de organize suç lideri olarak hakkında yakalama kararı olan Sedat Peker, yayınladığı yeni videoda öldüğü veya cezaevinde olduğu iddialarına yanıt vererek, “Bazı arkadaşlarımız benim öldüğüm ya da cezaevinde olduğum yönünde şeyler söylemişler. Video çekmeme nedenim; uluslararası güvenlik durumları var. Kırmızı listedeymişim. Yani suikast yapılabilme riskinde en üst noktadaymışım” ifadesini kullandı.

YouTube kanalında "Zaferin büyüklüğü mücadelenin zorluğuyla ölçülürmüş" başlığıyla 10. videosunu yayınlayan Sedat Peker, medyadaki iddialara yanıt verdi.

Organize suç örgütü lideri olarak aranan Peker yayımladığı bu video şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle şunu söylemek isterim: Video çekmeme konusu benim fikrim ya da düşüncem değil. Uluslararası güvenlik riski diye bir şey varmış. Ben kırmızı şeydeymişim. Yani suikast yapılabilme riskinde en üst noktadaymışım. Bu sebeple video çekmem konusunda bulunduğum ülkenin kanunları gereği veya dünyadaki uygulamada bu yöndeymiş. Ancak ben kafa karışıklıkları olduğu için dostlarımız, kardeşlerimiz veya bizden gıcık kapan insanların böyle bir düşünceleri olduğu için kendilerinden ricada bulundum. Bu videoyu yayınlamamla ilgili olur çıktı."

Ayrıca Peker, yeni videosunda dekor olarak Paulo Coelho'nun Işığın Savaşçısının El Kitabı'nı kullandı. Peker'in masasında yine tripoda takılı bir dürbün yer aldı.