image

PeyamaKurd - Türkiye, 2023 seçimlerine odaklanırken, Erdoğan seçim süreci ile ilgili açıklamada bulundu. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında, “Büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasından taviz vermemek için 2023 seçimlerini Meclis'te Cumhur İttifakı'nın, Cumhurbaşkanlığında bizim kazanmamız şarttır” ifadesini kullandı.

Ankara’da, ATO Congresium'da düzenlenen “Geçmiş Dönem Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, Haziran 2023’te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri hakkında AK Partililer için genel bir perspektif çizdi.

Erdoğan, 2023 seçimlerinin çok önemli olduğunu belirterek şu sözlere yer verdi:

"Büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasından taviz vermemek için 2023 seçimlerini Meclis'te Cumhur İttifakı'nın, Cumhurbaşkanlığını da bizim kazanmamız şarttır. Evlatlarımızın ve onların çocuklarının geleceği için bu imtihanı da başarıyla vermeye mecburuz. Bu seçim kızgınlık, kırgınlık, nefsaniyetle hareket edilebilecek bir seçim değildir."

Buradaki açıklamasında, "Siyasi gücümüzle, diplomatik etkinlik, ekonomik büyüklük, eser ve hizmet altyapımızla farklı bir yerdeyiz. Daha açık bir ifadeyle artık kaybedecek çok şeyimiz var" diyen Erdoğan, "2023'te yanlış tercih durumunda küresel yönetim ve ekonomi sisteminin en üst ligindeki yerimizle bu ligin lokomotif ülkeleri arasına girme fırsatımızı tehlikeye atmış olacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Ayrıca yerel seçimlere değinen Erdoğan, “Elbette İstanbul ve Ankara gibi ülkemizin en büyük iki şehrinin başkanlık nezdinde kaybedilmiş olmasından üzüntü duyduk” şeklinde konuştu.