image

PeyamaKurd - Ukrayna'ya askeri harekat başlamasının ardından canlı yayında açıklamalarda bulunan Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya'nın global ekonominin parçası olarak kalacağını savundu.

Ukrayna işgali için "Başka çaremiz yoktu, zorunda kaldık" deyen Putin, "Ortaklarımız bizi anlamalı ve sistemin dışına atmamalı. Dünya ekonomisine zarar vermeyeceğiz" ifadesini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'daki büyük şirketlerin ve işletmelerin temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Putin açıklamasında, "Değerli iş arkadaşları, her ne kadar önceden planlamış olsak da sizinle yaptığımız bu toplantı hafif tabirle 'standart dışı koşullarda' gerçekleşiyor" diyerek, "En önemli husus, şu anda yaşananların zorunlu önlem olduğunun anlaşılması. Bize başka şekilde hareket etme şansı bırakmadılar" sözlerine yer verdi.

Ayrıca açıklamasında Rusya'nın yeni yaptırımlar uygulanmasıyla ilgili riskleri önceden değerlendirdiğini ve olası kısıtlamalara hazırlandığını vurgulayan Putin, "Tabii ki hepimiz, sizler de dahil, nasıl bir dünyada yaşadığımızı anlıyoruz. Şu anda kısıtlamalar ve yaptırım politikası bakımından yaşananlara öyle veya böyle hazırlandık" dedi.