image

PeyamaKurd - Mısır'ın Giza kentindeki Ebu Sifin Kilisesi'nde çıkan yangın sonrası yaşanan can kaybı nedeniyle Kürdistan Bölgesi Başkanlığı'ndan açıklama geldi. Kürdistan Bölgesi Başkanlığı, 42 kişinin yaşamını yitirdiği Giza kentindeki kilise yangını nedeniyle Mısır hükumeti ve halkına taziyelerini bildirdi.

Yangının meydana geldiği Giza kentindeki Ebu Sifin Kilisesi'nde çoğu çocuk en az 42 kişi yaşamını yitirdi, 45 kişi de yaralandı. Can kaybının artabileceğinden endişe ediliyor.

Mısır'daki yangın felaketine ilişkin Kürdistan Bölgesi Başkanlığı mesajında Mısır hükumeti ve halkına başsağlığı temennisinde bulunuldu.

Mısır hükümeti ve halkına başsağlığı!

Başkanlığın yayımladığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün Giza'daki Ebu Sifin Kilisesi'nde meydana gelen trajik yangından dolayı Mısır Arap Cumhuriyeti yönetimine ve halkına en derin taziyelerimizi iletiyoruz. Cenab-ı Hakk'tan vefat edenlere rahmet, yaralılara acil şifa, herkese sabır ve teselli vermesini temenni ediyoruz."

Mısırlı yekililer, Giza'daki Ebu Sifin Kilisesi'nde çıkan yangında en az 42 kişinin hayatını kaybettiğini, 45 kişinin de yaralandığını açıklamıştı.