image

PeyamaKurd - Avrupa sınırında göçmen krizi devam ederken Kürdistan Parlamentosu, İlişkiler ve Kürdistan Diasporası Komisyonu heyetinin göçmen sorununu görüşmek üzere Avrupa ülkelerine ziyarette bulunacağını duyurdu.

Ziyaret ile ilgili açıklamada bulunan Kürdistan Parlamentosu, İlişkiler ve Kürdistan Diasporası Komisyonu’nun parlamentodaki siyasi tarafların temsilcileriyle bir araya geldiği ifade edildi.

Yapılan görüşmede özellikle Belarus-Polonya sınırındaki göçmen sorunu ve Kürt göçmenlerin durumunun ele alındığı kaydedildi.

Heyet, AB ülkeleri ile göçmen sorununu görüşecek!

Açıklamada, Belarus-Polonya sırındaki göçmenlerin içinde bulunduğu zor durumun devam ettiği belirtilerek, sorunun çözümü için İlişkiler ve Kürdistan Diasporası Komisyonu üyelerinden oluşan bir heyetin Avrupa ülkelerini ziyaret etme kararı alındığı vurgulandı.

Ayrıca açıklamada Avrupa ülkelerine ziyaretten sonra Irak Dışişleri Bakanı ile Göç ve Göçmenler Bakanı ile de görüşmeler gerçekleştirileceği ve Kürdistan Parlamentosu’nda özel bir oturum düzenleneceği belirtildi.

Öte yandan Belarus-Polonya arasındaki sınırda mahsur kalan Kürt göçmenlerin Kürdistan Bölgesi’ne dönüşleri devam ediyor.