Hizbullah'tan İsrail'e karşı saldırı: 14 yaralı!

Hizbullah'tan İsrail'e karşı saldırı: 14 yaralı!

PeyamaKurd - İsrail ordusu, Lübnan sınırındaki Arab el-Aramşe köyüne düzenlenen saldırıda 6'sı ağır toplam 14 askerin yaralandığını duyurdu.

İsrail ordusu yaptığı yazılı açıklamada, Kuzey Celile'deki Lübnan sınırına sıfır noktasındaki Arab el-Aramşe köyüne insansız hava aracı ve tanksavar füzesi ile düzenlenen saldırılarla ilgili açıklama yaptı.

Söz konusu olan açıklamada, saldırı sonucu 6'sı ağır toplam 14 askerin yaralandığı bilgilerine yer verildi.

Bunun yanı sıra askerlerin tedavi için bölgeden tahliye edildiğine dikkat çekilen açıklamada, Lübnan'ın güneyindeki Nakura ve Yarin bölgelerinde Hizbullah'a ait olduğu ileri sürülen hedeflere hava saldırısı düzenlendiği kaydedildi.

Sosyal medyada yer alan görüntülerde Lübnan tarafından gönderildiği belirtilen bir kamikaze İHA'nın Arab el-Aramşe'de bir alanı hedef aldığı kameraya yansıyor.

"Hizbullah'tan açıklama"

İran destekli Hizbullah Hareketi, Lübnan'ın güneyinden Arab el-Aramşe'deki İsrail askeri karargahına saldırı düzenlediğini duyurdu. Hizbullah'tan yapılan açıklamada, askeri karargaha güdümlü füze ve kamikaze insansız hava aracı ile saldırı gerçekleştirildiği, İsrail askerleri arasında ölü ve yaralıların olduğu ifade edildi.